Knihovna Merklín u Přeštic

Knižní novinky v knihovně: Smile

• Dětská literatura

Medvídek Pú - Trable s kamarády

Králíček se na Tygra a Púa moc zlobí. Vždy, když k němu přijdou na návštěvu, udělají mu v domě nepořádek a ještě mu pošlapou záhony na zahrádce. A tak musí Králíčkovi přátelsky domluvit Klokanice, aby na své kamarády nebyl tak přísný a místo toho si uvědomil, na čem mu víc záleží. Jestli na tom, aby měl kamarády, nebo na dokonale uklizeném domečku a krásné zahrádce.

OBRÁZEK : medv.jpg

Příběhy na dobrou noc s Biankou

Knížka vypráví příběhy o malé zaječici  Biance, která pomáhá mamince, peče pískové koláčky, překvapí maminku na den matek a zažije mnoho dalších dobordružství.

OBRÁZEK : bianka.jpg

HAVEL, Jiří: Překlepy a nedoklepy

Hrátky se slovy a slovíčky, aforismy, kvizy, hádanky, doplňovačky i všemožně zapeklité otázky, doprovázené humornými i poetickými verši – pro zábavu, přemýšlení i pro tvořivou práci. Knížka je pestrá a veselá, úkoly jsou snazší i náročnější, ale čtenář nemusí mít obavy – na konci knihy (bude-li chtít) najde rozluštění. Ověří si svůj důvtip i logické uvažování. Nikdo přece není tak chytrý, aby nemohl být ještě chytřejší!
 OBRÁZEK : prekl.jpg

SVĚRÁK, Zdeněk; UHLÍŘ, Jaroslav: Dětem

Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali to nejlepší ze své tvorby – pohádky, operky i písničky, které vám, jak říká Zdeněk Svěrák, „vlezou do ucha”. Máte je tu nejen s texty, notami a akordy, ale i s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá, hraje i poslouchá.

OBRÁZEK : detem.jpg

ŽÁČEK, Jiří: Zvířátka - Říkanky pro děti

Knížka plná zvířátek a veselých básniček je určena dětem od 3 let. Děti se dozvědí, s jakými zvířátky se mohou setkat na dvoře nebo v lese, jaká mohou potkat ve městě nebo při návštěvě zoologické zahrady.

OBRÁZEK : zvir.jpg

SMOLÍKOVÁ, Klára: Řemesla

Být ve mlýně práškem a jen ometat mlýn? O to mlynářský učedník Matěj nestojí. Mnohem zábavnější je vandrovat po světě. Během putování nastoupí do služby k šestnácti mistrům různých řemesel. Ve dvou se všechno lépe táhne, a proto je Matěj rád, že má s sebou kamaráda, čerta Lukáše. Společně se vandrovníci naučí, jak se kovají koně, jak se vyrábí dřevěné sudy nebo jak se vaří pivo. Dvojice prožívá veselé i napínavé příhody, a současně proniká do tajů dnes polozapomenutých řemeslných postupů.

OBRÁZEK : remesla.jpg

• Literatura pro dospělé

JANOVSKÝ, František a MARCOLOVÁ, Renata: Islandské prázdniny

Kniha je asi prvním neromantizujícím pohledem na, pro nás Čechy, asi stále poněkud tajuplnou zemi, kde se stále aktivně čtou ságy a eddy, kde se stále věří na skřítky a duchy, a která která si stále udržuje svoji svébytnost uprostřed globalizačních tendencí. Kniha obsahuje 290 fotografií.

OBRÁZEK : island.jpg

FOLLET, Ken: Muž s podivnou minulostí

Londýn, slunné léto roku 1914. Na plese debutantek má být králi a královně představena půvabná Charlotta. Málokdo ze společenské smetánky tuší, jaká mračna se stahují nad starým kontinentem. Do města přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel důležitou smlouvu. Na tajné jednání však přichází nezvaný host – tvrdý a nesmlouvavý anarchista Felix s cílem knížete zabít. Odvážný plán však ztroskotává na nečekaném zvratu – v tom nejnevhodnějším okamžiku potkává Felix ženu, kterou kdysi vášnivě miloval… Dobrodružný román světového bestselleristy Kena Folletta je stejně jako jeho nejnovější prózy (Pád titánů, Zima světa) zasazen do klíčového období moderních dějin a hýří napínavými zápletkami, barvitým dějem i dramatickými rozuzleními.

OBRÁZEK : muz.jpg

ŠPAČKOVÁ, Lenka: Když láska schází...

Která z nás ten pocit nezažila?
Jestli se vás manžel už někdy zeptal „Co jsem zase udělal?“ nebo „Co ty po mně vlastně chceš?“, jistě vás nepřekvapí, co všechno by chtěla Silvie. Nejprve by chtěla, aby ji otec jako náctiletou tak despoticky nedržel doma a pouštěl ji ven. Pak by chtěla, aby její chlapec nepřišel na schůzku opilý. Později by od svého manžela chtěla, aby jí projevoval více náklonnosti, aby se milovali častěji než jednou do měsíce, aby netrávil odpoledne v dílně a večery u počítače. Chtěla by, aby nemusela bydlet s tchyní, která jí neustále předhazuje, že všechno dělá špatně. Chtěla by, aby na ní neposílala kontrolu ze sociálky. Také by chtěla, aby se jí manžel občas zastal, pomohl jí v domácnosti, aby napsal s odrůstajícími dcerami domácí úkoly. Chtěla by s rodinou chodit o víkendech na výlety. Chtěla by šťastné manželství a spokojenou rodinu. A lásku. A tak si najde milence, ale ani on není ten pravý. Ano, Silvie by toho chtěla moc.
Silviin život je vlastně jedna velká katastrofa. Naštěstí jí nechybí humor a v kritických chvílích i potřebný nadhled, díky nimž se dá i život, v němž schází láska, přežít…

C. J. SANSOM: Vladař

Po odhalení spiknutí se vladař vydává do Yorku. Tam cestuje i právník M. Shardlake s pomocníkem J. Barakem. Kromě právní pomoci při sepisování pecití, plní navíc tajné poslání - zajistit bezpečnost důležitého vězně. Nic ale neprobíhá hladce. Vražda yorského sklenáře spouští řadu událostí. Právník se tam zamotává do souvislostí, které vedou ke královské rodině a které by mohly otřást trůnem.

a mnoho dalších ... Smile

Zdroj anotací a obrázků: http://www.bux.cz/ a http://www.levneknihy.cz/

Proces zabral 0.0040 sekund času a 0.7MB paměti.